Sníme o realitě, zatímco sny se rozplývají přímo před našima očima.

Taiwan 2016 - jedno velké boom!

8. srpna 2016 v 14:16 | Eleria
... Takový ten úvod.

Vždy jsem se chtěla podívat do Japonska, a tak být tak blízko své vysněné
zemi a nemoct se tam podívat se mohlo zdát zpočátku jako mučení. Sestra mě uklidňovala: "Taiwan? To je takové malé Japonsko!" Nevěřila jsem ji to, dokud jsem nestanula úžasem tváří v tvář tomu maličkému ostrovu, který vysoce předčil má očekávání.


Prvním boom byla příroda. Už z letadla se dalo zpozorovat, že na stromech se tu nešetřilo - všude, široko daleko, zeleno. Napadla mě otázka. Jak je možné, že na ostrově, kde se to jen hemží lidmi - na ostrově, kterým ročně projdou různé přírodní katastrofy, to vypadá takhle nádherně?

Další boom - lidé. Znáte ten šok, kdy k vám z ničeho nic někdo přijde a zeptá se vás, jestli nepotřebujete pomoci? Ne? Také jsem ho neznala. Očividně stačí, když jste bílí, deset vteřin se rozhlížíte a okamžitě k vám někdo přiskočí s tím, že jste určitě ztraceni - i přesto, že většina z těchto milých Asiatů neumí úplně nejlépe anglicky a vy pravděpodobně neumíte úplně nejlépe čínsky, snaží se vám pomoci ze všech sil a všemi prostředky.
To je jen jeden z příkladů. Stály jsme před hotelem s tím, že si vezmeme taxika k budově hlavního nádraží. Pršelo a my jsme braly kufry, protože jsme se potřebovaly dostat do jiného města za dalšími zážitky. A co se nestalo. Místo toho, aby nám pán zavolal taxika, vzal nás jeho vlastním autem!
A celkově - lidé na Taiwanu byli vždy přátelští a nápomocní.

Taiwan - morálka a mentalita
Údajně se na Taiwanu ani nekrade - tedy, Taiwanci nekradou!
Jedna z dalších pozitivních věcí, pro nás Čechy téměř nemyslitelná - pro Taiwance denní zásadou.
Další kapitolou je určitě pracovitost. Ať už studenti nebo pracující, všichni makají, studují a pracují spoustu času. Práce a rodina - Taiwanců denní rutina. A poté samozřejmě spí. Není vůbec neobvyklé vidět 3/4 pasažerů spících. A vlastně nikde není neobvyklé najít Taiwance spícího kdekoli jinde.

Jídlo musí být samostatnou kapitolou. Jídlo je životní jistotou - na Taiwanu to platí dvojnásob. Na každém kroku markety, které ve svých stáncích nabízejí mnohé z místních specialit i každodenních jídel - většinou ale jde o zobací pamlsky, které za těch cca. (rozumějte v přepočtu) 15-30 korun stojí za to vyzkoušet!
Neodmyslitelně však k marketům patří hromada lidí, která vypadá tak nenasytně, že máte pocit, jako by jiný smysl života ti Taiwanci vůbec neměli! To byl pravděpodobně důvod, proč bylo možné se s jedním Taiwancem vybavovat hodinu a půl v kuse POUZE o jídle! Ano, jídlo je skvělým tématem k hovoru na Taiwanu!

Fotogalerie

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama